• Image 01

    Witamy

  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
Liceum Ogólnokształcące Nr I
Im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie

O SZKOLE

Ciekawe informacje

około 500 uczniów w 17 oddziałach,

21 sal lekcyjnych,

boiska sportowe „ORLIK”,

chór mieszany „Collegium vocale”.

ARTYKUŁY

Planowane oddziały

klasa A - POLITECHNICZNA,

klasa B - HUMANISTYCZNA,

klasa C - MEDYCZNA,

klasa D - EKONOMICZNA

klasa E- PSYCHOLOGICZNO-SPOŁECZNA,

klasa F - LIGWISTYCZNO-BIZNESOWA,

REKRUTACJA

Wyniki i oczekiwania

Bardzo wysoka zdawalność,

Większość abiturientów studiuje

na uczelniach w kraju i za granicą,

Przedmiotry wiodące ukierunkowane

są do wymogów szkół wyższych.

GALERIA

Opis i przeznaczenie

Galeria jest prowadzona przez

uczniów naszej szkoły pod

okieką samorządu uczniowskiego,

każda klasa może umieszczać swoje

zdjęcia włącznie z ich komentarzem.

cofaj
Wycieczka klasy 4A - Szklarska Poręba, Praga, Karpacz, Poznań, Wrocław
W niedzielny wieczór (11.09) klasa 4A z opiekunami p. Pawłem Drobiszem oraz p. Maciejem  Okuniewskim wyruszyła na kolejną wyprawę w góry. Tym razem celem podróży były Karkonosze i dwa "tajemnicze" miasta.  
 
Dzień pierwszy
Długą przesiadkę w Poznaniu wykorzystaliśmy na nocny spacer po mieście.
Pierwszy dzień w Szklarskiej Porębie upłynął na zwiedzaniu miasta. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc w tym leśną hutę szkła. Przewodnik przybliżył nam historię regionu. Był to bardzo intensywny dzień, ale pomimo zmęczenia jesteśmy bardzo zadowoleni.
 
Drugi dzień  -  wyprawa na Śnieżkę. Miała być piękna słoneczna pogoda, ale w schronisku na Równi pod Śnieżką zaczęło mocno wiać i "kropić"????????.
Nie przerwało to jednak naszej wyprawy i wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy na szczyt, gdzie było niecałe 8 stopni. Silny wiatr i chmury potęgowały uczucie chłodu, ale byliśmy na to przygotowani jak przystoi wytrawnym wędrowcom ????. W drodze powrotnej wróciło lato ???? i można było maszerować z krótkim rękawem. Zatrzymaliśmy się przy Świątyni Wang, o której przewodnik opowiedział całą historię. Ostatnim punktem dnia był Wodospad Szklarki.
 
Dzień trzeci - Dzisiaj, ze względu na złą pogodę, wybraliśmy się do Jeleniej Góry. Zwiedziliśmy Muzeum Karkonoskie, gdzie obejrzeliśmy między innymi bardzo ciekawą wystawę szkła. Następnie w podziemiach Time Gates odbyliśmy podróż w czasie. Przewodnik oprowadził nas po pięknym, oryginalnym i zabytkowym Starym Mieście, gdzie jedną z atrakcji było wejście na Basztę Zamkową. Kolejnym punktem był Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który może jednarazowo pomieścić 4 tysiące wiernych.
 
Dzień czwarty - Praga nie przywitała nas zbyt miło, przez kilka godzin zwiedzania padał deszcz, lecz na koniec wyszło piękne słońce. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Klasztoru Strahov, skąd udaliśmy się na Zamek Królewski na Hradczanach. Odwiedziliśmy katedrę, obejrzeliśmy uroczystą zmianę warty, a wszystko w strugach deszczu????????????. Mostem Karola przeszliśmy na Stare Miasto, gdzie przewodnik pokazał nam najciekawsze miejsca warte zobaczenia i opowiedział o nich. Praga pożegnała nas piękną pogodą, czym zachęciła do kolejnych odwiedzin ????????????.
Dzień piąty - Powrót do domu zaplanowaliśmy z kilkugodzinnym przystankiem we Wrocławiu. W pierwszej kolejności poszliśmy zobaczyć Uniwersytet Wrocławski oraz Rynek i Sukiennice. Później drugi raz podczas tej wycieczki przenieśliśmy się w czasie, a mianowicie odwiedziliśmy muzeum "Gry i Komputery Minionej Ery". Tutaj mogliśmy przypomnieć sobie gry jak również komputery i konsole sprzed kilkudziesięciu lat ????????.
Ograniczeni czasem obejrzeliśmy jeszcze kilka pięknych miejsc we Wrocławiu i zjedliśmy przed długą drogą do Ostródy.

paralax

paralax

Paris

„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”

wiadomość

Zapisz się do naszego powiadamiania

Ranking szkół

Informacje kontaktowe

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego

ul. Drwęcka 2, 14-100 Ostróda

896464151

89 646 41 51

sekretariat@lo1.ostroda.pl

sekretariat@lo1.ostroda.pl, ePUAP:/LO_OSTRODA/SkrytkaESP